wtorek, 2 maja 2017

Zadania fabularne: Ocal Justina!


Dzień 1
Spotykamy się z Lisą w Winnicy Srebrnej Polany. Oczekujemy na Alex i Lindę, która pojawia się chwilę później. Mimo, że nadal nie ma z nami Alex i nie odpowiada ona na wiadomości, naradzamy się i ustalamy, że już czas aby ratować Justina i Annę. Jednak uratowanie Anny nie jest możliwe bez pomocy Frippa, a spotkanie z nim jest teraz niemożliwe. Postanawiamy, więc najpierw zająć się Justinem. Linda i Lisa proszą abyśmy porozmawiały z marynarzem z Wioski Rybackiej, czy nie mógłby nas zawieść do siedziby Dark Core. Niestety, żadem marynarz nie chce się podjąć takiego rejsu z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. 


Szukamy więc innego sposobu na dostanie się do Dark Core. Postanawiamy uprowadzić prom DC z plaży Moorland. Najpierw musimy jednak odnaleźć Alex. Rozdzielamy się, aby jej poszukać. Okazuje się, że dziewczyna jest na Farmie Marleya, uczy swoją mamę jazdy konnej. Ustalamy z nią, że spotkamy się na plaży Moorland, gdy skończy lekcję.
Docieramy na plażę.

Dowiadujemy się, że DC zwiększyło ochronę i ciężej będzie ukraść prom. Linda wpada na pomysł, aby za pomocą magii zmienić się w pracowników DC.
Linda pamięta, że kiedyś pożyczała książkę, z której można dowiedzieć się jak przybrać postać jakiejś innej osoby od pani Holdsworth.
Jedziemy do pani Holdsworth, która zgadza się nam pomóc. Zabieramy się więc do przygotowania mikstury. Każda z nas jedzie poszukać składników.

My jedziemy do bagiennego Kotła.

Kiedy wracamy eliksir jest już prawie gotowy. Pani Holdsworth daje nam bomby usypiające na wszelki wypadek.
Kosztujemy mikstury, aby sprawdzić jej działanie. Trzeba napić się mikstury i pomyśleć o osobie, w którą chcemy się zmienić. Wszystko idzie zgodnie z planem, ale Alex zmienia się w Justina, zamiast w pracownika DC. Za drugim podejściem wszystko jest już jak trzeba.

Czas wcielić plan w życie!
Udajemy się na plażę. Zmieniamy się w pracowników DC. Rozmawiamy z jednym z prawdziwych strażników, Linda i Alex wkradają się na pokład promu. Niestety zostajemy zdemaskowane i musimy użyć bomb usypiających. Bronimy promu, podczas gdy dziewczyny próbują go uruchomić. Kiedy się to udaje odpływają, my zaś musimy uciekać. Umawiamy się, że spotkamy się w Forcie Pinta.


Dzień 2
Następnego dnia jesteśmy gotowe by wyruszyć do DC. Kiedy docieramy na miejsce ustalamy, że Linda zostanie i popilnuje statku, a my udamy się na pomoc Justinowi.

Razem z naszymi wierzchowcami skradamy się do platformy. Po drodze nie spotykamy o dziwo żadnego pracownika.
Na skraju platformy widzimy beczkę, w której jest Justin. Chcą go wrzucić do morza. Nagle za nami otwierają się wrota. Wchodzimy razem z naszym koniem. W środku spotykamy pana Sands'a, który twierdzi, że chce nam pomóc. Mimo podejrzeń decydujemy się skorzystać z szansy. Pan Sands włącza alarm, który odwraca uwagę strażników na platformie, niestety część nadal na niej pozostaje.


Lisa i Alex używają swojej mocy, a my próbujemy bokiem przedostać się do Justina. Niesety beczka, w której się on znajduje spada do morza. Nagle czujemy przypływ mocy! Nasz koń mówi nam, że już czas! Rusza w stronę przepaści. Spadamy?! Nie!! Naszemu Jorvikowi Gorącokrwistemu wyrastają skrzydła! Lecimy i łapiemy spadającego Justina.
Nasz koń przemawia do nas, że nareszcie ukazała się jego prawdziwa natura...
Lądujemy na barce i szczęśliwie odpływamy z siedziby DC.

Docieramy na wyspę ze stajnią w Dolinie Złotych Wzgórz. Rozmawiamy z Justinem, który twierdzi, że czuje się dobrze. Wiemy, że to nieprawda, ale postanawiamy go dłużej nie męczyć. Odwozimy go do Stajni Moorland. Jego ojciec Thomas jest nam niezmiernie wdzięczny i zapewnia, że zawsze możemy liczyć na pomoc Stajni Moorland. W dowód wdzięczności daje nam swój czaprak.

W tym miejscu zadania się kończą...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz